До кінця березня Школа цифрової безпеки DSS 380 пропонує швидке і безплатне підключення сайтів до системи захисту від DDoS-атак Deflect.


Кілька днів тому розвідка Міністерства оборони України повідомила про плани Росії здійснити масштабну DDoS-атак на сайти українських ЗМІ. Українські сайти вже неодноразово стала ціллями кібератак, найбільш потужні з них припали на події Євромайдану та конфлікт на Донбасі. Тоді у користувачів були проблеми з доступом до сайтів УП, Радіо Свободи, Ліги.нет, Цензора та інших. В цифрову епоху подібні атаки стали звичайним явищем, однак більшість українських ЗМІ та громадських організацій не готові до них.


Експерти Школи цифрової безпеки DSS380, яка працює при ГО “Інтерньюз-Україна” 145 новинних сайтів в Україні й визначили: тільки 14,5% cайтів є захищені від DDoS-атак, підключившись до систем захисту. Ймовірно, ігнорування захисту – це звичка, адже редакції зазвичай розуміють необхідність захисту в той момент, коли їх атакують.

 

Що таке DDoS-атака і чому їх треба остерігатися? Під час атаки на сайт зловмисники надсилають з зараженої вірусами мережі комп’ютерів десятrи чи сотні тисяч запитів. Більшість сайтів не витримують навантаження й перестають працювати аби уповільнюють роботу. DDoS-атаку не можна передбачити, адже завдяки можливостям технологій, атакувати може бодай не кожен фахівець в технологіях з будь-якої точки планети.


5 причин, чому варто захистити сайт від DDoS-атаки.


По-перше, під час атаки сайт практично не працюватиме і це дратуватиме користувачів, які не розумітимуть причини недоступу;

По-друге, користувачі мають можливість обирати новини серед десятків інших сайтів, відповідно, вони переходитимуть до ваших конкурентів;

По-третє, якщо ваші новини потрапляють до Google-новин чи Яндекс-новин, то переходи з них на ваш сайт будуть неможливі;

По-четверте, якщо ви замовляєте, рекламу на ваші матеріали, то користувачі клікатимуть на лінки, переходи зараховуватимуться, але користувачі так і не потраплятимуть на ваш сайт.

По-п’яте, ваш контент на сайті під час атаки не буде індексуватися тими ж Google чи Яндекс.


Існує кілька безплатних систем захисту від DDoS-атак. Усі вони мають переваги і недоліки (затримки з підключенням, обмеження безплатної версії). Якщо вам потрібно швидко і просто підключитися до такої системи – скористайтеся cистемою Deflect, яку розробили в Канаді спеціально під потреби журналістів та громадських організацій. Система є завжди безплатною. В Україні цю систему захисту від DDoS-атак пропонує Школа цифрової безпеки DSS 380 при ГО “Інтерньюз-Україна”.


blog comments powered by Disqus