Київ, 5 серпня 2014

26-29 серпня 2014 року МГО “Інтерньюз-Україна” та спільнота медіа-інноваторів MediaNext провели 5 Літню школу з нових медіа на хуторі Обирок Чернігівської області. Навчання для 15 учасників з різних куточків України, включно з Кримом, тривало впродовж чотирьох літніх днів серед природи і запам’яталося невимушеним спілкуванням з тренерами, сидячи на оберемках сіна перед екраном 3x3 метри.

Ключовими пріоритетами цьогорічної школи були визначені теми журналістської майстерності в роботі онлайн-видань, застосуванні сервісів нових медіа та протидії інформаційним маніпуляціям в роботі журналіста.

Тренерами школи виступили редактор Дмитро Тужанський (Varosh), експерт в нових медіа Віталій Мороз (Інтерньюз-Україна), редактор Тамара Бабакова, експерт в нових медіа Максон Пуговський, представник спільноти Google в Україні Володимир Іванов, дизайнер Владислав Кулик (Бастарда Студіо), журналіст Дмитро Горшков (AFP).

На відміну від попередніх шкіл #medianext_ua, учасники змогли провести чотири дні на природі за більш як 200 кілометрів від Києва. В сільській місцевості доступ до Інтернету був обмежений - вечорами учасники ходили до хати, до якої був проведений wi-fi аби перевірити пошту. Водночас, учасники користувалися мобільним Інтернетом.

Більшість лекцій була проведена дискусійно, серед учасників були не тільки журналісти, але й фізики, IT-менеджери та політологи.

10 ключових цитат школи, записані Mari Bieliaieva

"Диференціюйтесь або зникніть.Ви маєте бути іншими". Дмитро Тужанський
"Ви - є медіа.Ваші пости - це вже медійний продукт". Віталій Мороз
"Август - самый не новостной месяц. Вы сами вскоре это поймете".
"Нельзя недооценивать роль человека в истории, особенно в истории медиа".
"Люди хотят информацию, для эмоций есть книги".
"В хорошей истории всегда есть магические вещи".
"Писать нужно так, чтобы не было лишних слов".
"Интервью без расшифровки - сырой продукт". Тамара Бабакова
"Новинарні сайти в Україні - це не про бізнес, це більше про вплив". Максон Пуговський
"Дизайн - это искусство управлять пустотой". Влад Кулик

Перегляньте програму школи за лінком. Хештег школи - #medianext_ua, підбірка краших твітів та фото за лінком. 5 Літня школа з нових медіа MediaNext була проведена коштом МГО “Інтерньюз-Україна” та на внески учасників.

Контакт: Віталій Мороз, керівник програм нових медіа МГО "Інтерньюз-Україна", vitaliy.moroz (at) gmail.com


blog comments powered by Disqus