Якщо ви працюєте з інформацією, вам слід подумати про те, як захистити свої дані від викрадення та неправомірного їх використання. Ось кілька порад від тренерів та учасників CyberCamp.

1. Встановлюйте ліцензійне програмне забезпечення. Це просте правило вбереже ваш ПК від первинного зараження та втрати важливих даних.

2.  Завжди завантажуйте оновлення для програмних продуктів.

3. Встановіть ліцензійний антивірусний захист.

4. Регулярне сканування вразливостей допоможе виявити прогалини у системі безпек ваших інформаційних систем і значно  Cеред популярних сканерів безпек - Qualis, а також відкритий для використання OpenVAS.

5. Використовуйте двофакторну аутентифікацію там, де це можливо. Існує три типи факторів аутентифікації:

- що ти знаєш: пароль, пін-код тощо;

- що в тебе є: сім-картка, кредитка, ключ, пристрій генерування паролів;

- хто ти є: відбитки пальців, розпізнавання обличчя, сканування сітківки ока, інші біометричні показник

Комбінація двох факторів різних типів дозволить вам вберегти свої акаунти від зламу.  

6.Створюйте бекапи - резервні копії даних на зовнішніх носіях (DVD-диски, USB-носії та жорсткі диски). У випадку втрати інформації ви завжди зможете відновити її.

7. Приєднуйтесь тільки до захищених WiFi-мереж. Через незахищені WiFi-мережі будь-хто може відстежити ваш трафік та перехопити передані дані. Тому ніколи не відправляйте важливої інформації (електронні поштові скриньки, дані кредитних карток, копії документів тощо) через недовірені та незнайомі мережі.

 

8. Надійний пароль - це щонайменше 15 знаків: великих та малих літер, цифр і символів. Не використовуйте один пароль для всіх ваших аккаунтів, у випадку зламу одного зловмиснику буде легше дістатись усіх інших. Генерувати складні паролі та безпечно їх зберігати можна безпосередньо на вашому ПК. Серед популярних - 1Password і KeePass. Вони доступні для більшості ПО та інтегруються із браузерами.

 

9. Не відкривайте повідомлення та незнайомі файли, на які Ви не очікуєте. Будьте пильними та не відповідайте на такі повідомлення, навіть, якщо Ви знаєте відправника. Приймайте тільки ті повідомлення, які Ви очікували отримати. Ніколи не залишайте спам, видаляйте його.


10. Перевіряйте підозрілі лінки та файли на Virus Total безкоштовному онлайн-ресурсі, що сканує на наявність вірусів 50-ма антивірусами водночас.

 

11. Безпечне листування стає можливим завдяки альтернативним месенджерам, таким як Threema, який шифрує текстові повідомлення, зображення, відео та GPS-координати.

 

12. Зберегти анонімність в інтернеті допоможе альтернативний браузер TOR. Завдяки багатошаровому шифруванню він сховає дані про ваше місце розташування та трафік.


13. Закривайте випливаючі вікна клавішами Alt+F4. Ніколи не клікайте «Згоден», «Ok», «No» або Х для закриття небажаного вспливаючого вікна — ви можете випадково встановити шкідливе програмне забезпечення. Найкращий шлях закрити таке вікно — комбінація клавіш Alt+F4, або ж встановити фільтр випливаючих вікон (pop-up filter).


14. За будь-якої можливості намагайтесь особисто перевірити всі факти.


15. Посилайтесь на власних фото- та відеокореспондентів, а не на дані з інтернету.

 

Дуже легко викласти інформацію в Інтернет, але дуже складно прибрати її з неї. Тому, думайте, перш ніж викласти щось в Інтернет. Захищайте свої сторінки у соціальних мережах та будьте розбірливими у тому, кому дозволяєте доступ до власних профілів і даних.

 

Автор - Ірина Клачекblog comments powered by Disqus