26 лютого 2014 року Інтернет-користувачі запустили петицію на сайті Білого дому з проханням розглянути безвізовий вїзд до США громадянам України на період 90 днів. Це правило працює для громадян США під час подорожей до України.

Текст петиції: Allow Ukrainian Citizens 90 day entrance into the USA on passport, without Visa. Ukraine allows US Citizens 90 day visits without Visa; the US should offer the same privilege to Ukrainian citizens. This benefit will bond our friendship with Ukraine and show them that we committed to help them.

Станом на 24 березня петиція набрала 92 600 підписів, і потребувала додаткових 7400 підписів впродовж трьох днів. Завдяки поширенню інформації через соцмедіа, вдалося зібрати необхідні для розгляду Білим домом підписи усього лиш за 20 годин. Оскільки петиція набрала 100 000 підписів, чиновники забов'язані розглянути та надати офіційну відповідь на неї.

Найбільш ймовірно, політика департаменту безпеки держкордонів США (Department of Homeland Security), що відповідає за перетин кордону, не зміниться, однак ця петиція стане додатковим інструментом тиску на американський уряд щодо України.

Нагадаємо, що у січні 2014 року петиція з пропозицією впровадити санкції проти режиму Януковича теж зібрала більш як 100 000 підписів і нещодавно Білий дім відповів на неї.


blog comments powered by Disqus