Новини медіанекстерів

26-29 травня в Литві відбудеться черговий MediaBarCamp, що стане дев'ятим баркемпом, починаючи з 2008 року. Тематика MediaBarCamp 2016 – Art&Transformation / мистецтво та зміни.

MediaBarCamp - це міжнародна "неконференція", в якій беруть участь 150 учасників. Подія об'єднує блогерів, активістів та журналістів з Білорусі, України, Польщі, Литви, Латвії, Швеції, Росії. Кожен з учасників докладається до успіху події, пропонуючи доповідь / презентацію.

Організатори не беруть до участі тих, для кого Крим - це не Україна й пишуть про новий баркемп:

 

Коментувати

До кінця березня Школа цифрової безпеки DSS 380 пропонує швидке і безплатне підключення сайтів до системи захисту від DDoS-атак Deflect.


Кілька днів тому розвідка Міністерства оборони України повідомила про плани Росії здійснити масштабну DDoS-атак на сайти українських ЗМІ. Українські сайти вже неодноразово стала ціллями кібератак, найбільш потужні з них припали на події Євромайдану та конфлікт на Донбасі. Тоді у користувачів були проблеми з доступом до сайтів УП, Радіо Свободи, Ліги.нет, Цензора та інших. В цифрову епоху подібні атаки стали звичайним явищем, однак більшість українських ЗМІ та громадських організацій не готові до них.


Експерти Школи цифрової безпеки DSS380, яка працює при ГО “Інтерньюз-Україна” 145 новинних сайтів в Україні й визначили: тільки 14,5% cайтів є захищені від DDoS-атак, підключившись до систем захисту. Ймовірно, ігнорування захисту – це звичка, адже редакції зазвичай розуміють необхідність захисту в той момент, коли їх атакують.

 

Що таке DDoS-атака і чому їх треба остерігатися? Під час атаки на сайт зловмисники надсилають з зараженої вірусами мережі комп’ютерів десятrи чи сотні тисяч запитів. Більшість сайтів не витримують навантаження й перестають працювати аби уповільнюють роботу. DDoS-атаку не можна передбачити, адже завдяки можливостям технологій, атакувати може бодай не кожен фахівець в технологіях з будь-якої точки планети.


5 причин, чому варто захистити сайт від DDoS-атаки.


По-перше, під час атаки сайт практично не працюватиме і це дратуватиме користувачів, які не розумітимуть причини недоступу;

По-друге, користувачі мають можливість обирати новини серед десятків інших сайтів, відповідно, вони переходитимуть до ваших конкурентів;

По-третє, якщо ваші новини потрапляють до Google-новин чи Яндекс-новин, то переходи з них на ваш сайт будуть неможливі;

По-четверте, якщо ви замовляєте, рекламу на ваші матеріали, то користувачі клікатимуть на лінки, переходи зараховуватимуться, але користувачі так і не потраплятимуть на ваш сайт.

По-п’яте, ваш контент на сайті під час атаки не буде індексуватися тими ж Google чи Яндекс.


Існує кілька безплатних систем захисту від DDoS-атак. Усі вони мають переваги і недоліки (затримки з підключенням, обмеження безплатної версії). Якщо вам потрібно швидко і просто підключитися до такої системи – скористайтеся cистемою Deflect, яку розробили в Канаді спеціально під потреби журналістів та громадських організацій. Система є завжди безплатною. В Україні цю систему захисту від DDoS-атак пропонує Школа цифрової безпеки DSS 380 при ГО “Інтерньюз-Україна”.

Коментувати

Студия "95 квартал" сняла пародию на голливудскую комедию "Лжец, лжец". В главной роли небезызвестный российский журналист - Дмитрий Киселев. Ролик был опубликован в сети 7 ноября 2014 года. Состоянием на 25 ноября его просмотрели почти 1,1 миллион раз только на официальном экаунте студии в YouTube.

http://youtu.be/Wj4wEBt0mHI

Коментувати

Позачергові вибори народних депутатів України 25 жовтня стили черговою битвою технологій політичних сил. Цікаво відслідковувати партії, які не повинні пройти в Парламент, як-то комуністів.

Політтехнологи комуністів створили одну з найбільш хитрих схем просування ідей КПУ в соцмережах, а саме Твітері - кілька десятків (може й сотні) юзерів / ботів пишуть з однаковим хештегом і намагаються потрапити в дискусії з юзерами. Частково завязані на сайт 2000.

За два дні до виборів з'явилися також і боти, які пишуть українською мовою - до того, це були тільки російськомовні.

Коментувати

Кілька тижнів тому в мережі поширювалася російська візуалізація під назвою "5 ознак того, що ваш мобільний прослуховують". Ця візуалізація викликала у нас підозри з точки зору відповідності правилам цифрової безпеки. Ми звернулися з консультацією до одного з наших друзів, який не захотів аби його ім'я називали. Він відзначив, що ці поради складені непрофесійно і пояснив щодо прослуховування мобільних. Подаємо тези:

Обычно у абонента сотовой связи нет надежного способа проверить, прослушивают ли его телефон, конечно, если записи его разговоров не публикуют в интернете. Для того, чтобы прослушивать телефон, не обязательно лезть в сам телефонный аппарат, ведь разговор состоит из нулей и единиц, которые проходят через техническую инфраструктуру провайдера. Случаи заражения смартфонов "троянцами" известны (https://citizenlab.org/2012/08/the-smartphone-who-loved-me-finfisher-goes-mobile/).

Но если у противника есть доступ к оборудованию оператора, то разговоры проще копировать оттуда, а не с вашего телефона. Такое "копирование" почти ничем не отличается от знакомого нам копирования файлов, и в этом случае посторонним звукам и голосам в трубке взяться просто неоткуда.

Как правило, телефон быстро разряжается, когда у него "слабая" батарейка, или пользователь установил и использует игры или программы, которые все время обращаются в интернет или используют чип GPS. Действительно существует способ определения местоположения абонента сотовой связи, при котором батарейка садится быстрее, но проблемы с самой батарейкой статистически встречаются гораздо чаще.

Если телефон перезагружается и включается подсветка, то чаще всего проблема в установленной программе и очень помогает сброс до заводских настроек.

А помехи, когда никто не звонит, связаны с тем, что телефону нужно регулярно разговаривать с базовой станцией и подтверждать, что он на месте и если его кто-нибудь будет вызывать, то его по-прежнему можно найти здесь.

Відповідно, серед п'яти порад - тільки одна, а саме - з'єднання з абонементом триває дуже довгий час - може вказувати на прослуховування.  Нагадаємо, для безпечного користування Інтернетом вам стануть в нагоді наші ролики з цифрової безпеки.

Візуалізацію взято з сайту aif.ru

Коментувати

Команда МГО «Інтерньюз-Україна» спільно з Panin Production cтворила освітній онлайн-посібник у вигляді роликів «10 правил з цифрової безпеки» для користувачів мережі. Анімований ролик покликаний донести до користувачів прості та дієві поради, які зроблять їхнє користування мережею захищеним.

Ролик ви зможете знайти на офіційному каналі Інтерньюз-Україна в YouTube за посиланням http://bit.ly/10rules_cyber-security. Тривалість повної версії відео - 4 хвилини 32 секунди. Оскільки відео робилося під формат YouTube, для зручності перегляду, онлайн-посібник був поділений на п’ять частин, в кожній з яких викладені дві поради.

В переліку десяти порад користування безпечним Інтернетом містяться пропозиції користувачам, як створювати надійні паролі, як убезпечитися при користуванні незахищеним wi-fi, як налаштувати захищений протокол https, як перевіряти надійність лінків в мережі, що таке і навіщо потрібна двохфакторна аутентифікація для вашого мейлу.

«Про безпеку в Інтернеті найбільше турбуються батьки, адже усвідомлюють загрози для своїх дітей з огляду на зловмисників та невідповідний контент» - зазначає Віталій Мороз, керівник програм новимх медіа МГО “Інтерньюз-Україна”. «Разом з тим значна кількість дорослих доволі недбало ставляться до власної присутності в мережі - не задумуються про надійні паролі чи ведуться на фішинг. Переконаний, що переглянувши ролики, користувачі захочуть протестувати поради", - переконаний експерт.

Освітній онлайн-посібник у вигляді відео “10 правил з цифрової безпеки”, як і низка освітніх заходів на тематику цифрової безпеки для журналістів (літо 2014), стали можливими за підтримки проекту У-медіа за кошти АМР США.

Частина перша:

Коментувати