Для того щоб створити успішний блог вам у першу чергу потрібна мотивація. Ось п'ять способів, які, можливо, допоможуть вам відновити віру в себе та віру у досягнення поставлених цілей. Ці методи допоможуть вам підвищити мотивацію, та продуктивність роботи, навіть у тому випадку, коли ваш блог не винагороджує вас за старання.

 

 


1. Метод Сайнфілда

Джері Сайнфілд - американський гуморист, сценарист та актор. Йому можна посвятити цілу статтю про мотивацію та натхнення, але все ж якщо говорити коротко, то ця людина, завдяки мотивації досягла великих успіхів у житті. Він став знаменитим та багатим і своїм успіхом він завдячує цілій низці факторів: починаючи високою кваліфікацією та закінчуючи простим банальним везінням.

Так ось, до чого я веду, Сайнфілд перший створив своєрідну календарну систему, за допомогою якої, він буквально сам себе заставляв працювати. У мочу ж полягає даний метод самомотивації.

Якщо ви хочете писати пости щодня, добудьте десь звичайний паперовий календар, повісьте його поруч зі своїм робочим місцем та відмічайте на ньому дні, у які ви писали чи намагалися писати статті, великим червоним Х.

Спочатку, можливо, червоні хрестики будуть зустрічатися рідше. Але згодом вам самим буде хотітися, щоб ланцюжок із червоних Х не розривався, а відповідно, ви будете писати статті (чи частину статей) кожного дня.

Як у уже зазначав вище, прикріпіть цей календарик десь на видному місці, для того, щоб він постійно нагадував вам про мету, якої ви намагаєтеся досягти.

2. Створити залежність від читачів блогу

Відразу хочу застерегти, що даний метод не для людей зі слабкими нервами. Але він може стати справді дуже і дуже потужним та дієвим важелем, щоб значно підвищити вашу продуктивність праці. З іншого боку він потребує наявності на блозі досить великої кількості читачів. І чим більша кількість цих читачів, тим більший вплив буде мати даний спосіб мотивації безпосередньо на вас.

Полягає даний метод у тому, щоб створити у себе на сайті, наприклад, у сайдбарі, невеличкий розділ, де ви би розміщували свої цілі та зацікавлювали читачів статтями, які плануєте опублікувати в майбутньому.

Таким чином ви відразу "вбиваєте" декількох зайців. По-перше, читачі будуть відвідувати ваш блог для того, щоб поглянути чи не з'явився уже новий пост. По-друге, вам доведеться якомога швидше написати обіцяну статтю, адже читачі можуть розчаруватися, ви будете виглядати по-дурному, бо ніхто не любить людей, які не виконують свої обіцянки. Та навіть якщо вам все-таки не вдасться виконати задумане, це стане вам чудовим уроком, і ще більше збільшить мотивацію в подальшому, щоб такої лажі більше не трапилось.

Можна зробити висновок, що з однієї сторони читачі стають залежними від блогу, з іншої - ви залежні від читачів, а це мотивує, чи не так?

3. Винагорода

Використання винагороди як заохочення може бути хорошим стимулом як для короткострокових так і для довгострокових цілей. Невеличка проблема заключається в тому, що своєрідну угоду-заохочення ви укладаєте самі з собою, тому дуже легко можете її порушити чи розірвати  . Відповідно і толку тоді буде мало.

Але якщо зібрати всю волю в кулак та почати хоча б з невеличких винагород, то все може вийти. Для початку, наприклад, скажіть собі так: напишу 2 абзаци статті і подивлюся 10-15хв улюбленого серіалу, чим не мотивація. Поступово можна збільшувати як кількість зробленої роботи, так і саму винагороду. Можна також ставити часові рамки для виконання певного завдання. Допустимо, напротязі 2-3 годин треба написати статтю, і тоді можна буде піти на кухню з'їсти щось смачненьке-солоденьке.

Якщо мотивувати себе даним способом, то згодом ви уже самостійно підсвідомо будете ставити собі завдання, часові рамки та назначати винагороду за зроблену вами роботу. І тоді получиться, що і робота виконана і ви задоволені.

4. Зоровий контакт

Даний спосіб мотивації чимось схожий до пункту №2 даної статті. Різниця лише в тому, що мотивувати ви будете себе підсвідомо, за допомогою очей.

Для цього роздрукуйте в декількох екземплярах список цілей для себе та свого блогу. Розклейте їх у себе по кімнаті, квартирі, будинку, чи навіть, можете собі на робочий стіл як заставку розмістити цей список. Суть в тому, щоб ви не могли уникнути зорового контакту із даним списком цілей. Куди б ви не глянули - всюди поставлені вами цілі. Таке постійне нагадування не тільки допоможе вам не забути до чого ви прагнете, але й надасть натхнення та мотивації для більш продуктивної праці.

5. Конкурентний спосіб

Також одним із способів мотивації може стати друг/партнер/конкурент. Знайдіть собі людину, яка б постійно вам докучала, підштовхувала, направляла (кому як більше подобається) у плані досягнення цілей.

Якщо хочете збільшити тиск на себе, то можете закластися з автором будь-якого іншого блогу, хто швидше досягне поставленої цілі. Головними умовами будуть звичайно чесність та прозорість методів під час виконання поставленої мети та рівність блогів у своєму розвитку. В результаті, в разі перемоги у спорі ви і поставлених задач досягнете і знову ж таки отримаєте своєрідну винагороду за те, що першим виконали необхідну працю.

 

Джерело: Олександр Дадак


blog comments powered by Disqus